UÇAKLI ANTAKYA

Türkiye

Odalar

1490 TRYKişi Başı Fiyat

 

UÇAKLI ANTAKYA TURU / 2 farklı tarihte 

02-03 Kasım ve 09-10 Kasım 2019 / Hafta sonu / 1 gece konaklamalı / Pegasus Sabiha Gökçen

 ANTAKYA, HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ, HABİB-İ NECCAR CAMİİ, HARBİYE ŞELALERİ, SAMANDAĞ, VAKIFLI KÖYÜ, ÇEVLİK SAHİLİ, SAİNT SİMON MANASTIRI, SELEUCİA PİERRA ANTİK KENTİ, TİTUS TÜNELİ, BEŞİKLİ MAĞARASI...

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Gezi Rotamız

1.GÜN: 02 Kasım ve 09 Kasım Cumartesi / ANTAKYA - HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ - HABİB-İ NECCAR CAMİİ - HARBİYE ŞELALERİ

Sabah saat 04:30'da Sabiha Gökçen Havalimanı İç hatlar terminalinde buluşuyoruz. Check in, bagaj, bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC2136 Sefer sayılı uçağıyla saat 05:45'de Hatay’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatten kısa bir uçuşun ardından saat 07:20 gibi Hatay Havaalanına geliyor ve Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’ya geçiyoruz. (45 dk.) Özel aracımızla Antakya’ya gelişimizle birlikte dünyanın en büyük Mozaik Müzelerinden birisi olan Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz.

 

 

Sonrasında rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıyoruz. Dinlerin kardeşçe buluştuğu bu coğrafya, tüm inançlara ev sahipliği yapıyor. Öyle ki, Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habib-i Neccar Camii, Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, ve Sinagog hep aynı şehrin bir parçası burada. Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi’ni de panoramik olarak gördükten sonra, Antakya’nın mitolojik dönemlerine uzanan, Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan, günümüzde ise sayfiye yeri olarak kullanılan “Harbiye”ye geliyoruz. Burada ki Harbiye Şelalelerini görüp, ardından burada ipek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri alabilmeniz amacı ile serbest zaman geçiriyoruz. Ardından o gece konaklayacağımız "Waxwing Hotel" bizleri bekliyor. Otelde kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz için hep birlikte Konak Restaurant’a gidiyoruz. (Akşam yemeği dahildir.) Burası tarihi atmosferi ve yöresel lezzetleri ile konukların memnuniyetini alan mekanlar arasında bulunuyor.

 

2.GÜN / 03 Kasım ve 10 Kasım Pazar: SAMANDAĞ, VAKIFLI KÖYÜ, ÇEVLİK SAHİLİ, SAİNT SİMON MANASTIRI, SELEUCİA PİERRA ANTİK KENTİ, TİTUS TÜNELİ, BEŞİKLİ MAĞARASI

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Samandağ ilçesine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyünü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Bir tarafta Kel Dağ, ucunda Akdeniz ve arkasından Suriye. Diğer tarafta Musa Dağı’nın geniş etekleri. Osmanlı İmparatorluğu öncesinden bugüne yüzlerce yıl Ermenilerine ev sahipliği yapmış.

 

 

Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabileceğiz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, Hristiyan dünyasının her yanından gelenlerin ziyaret ettikleri St. Simon Manastırı’nı, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini, Kaya Mezarlarını ve Beşikli Mağara’yı yine birlikte geziyoruz.

 

 

Ardından şehir merkezine dönüp, Sveyka Restaurantta yöresel tatlarla dolu öğle yemeğimizi yiyoruz.

Ve iki günlük gezimizin sonuna yaklaşırken şehirde akşam yemeğini almak, alışveriş yapmak için serbest zamanımız oluyor. Ardından rehberimizin belirttiği saatte havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın TK2135 sefer sayılı uçuşuyla saat 22:35’de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Ve yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından tahmini olarak saat 00:15’de Sabiha Gökçen Havalimanına gelişimizle birlikte gezimiz sonlanıyor.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

*** BİZE ÖZEL YEMEKLER ***

1.GÜN ÖĞLE YEMEĞİ / HARBİYE KULE RESTAURANT: Mercimek Çorba, Humus (4 Kişiye 1), Şam Oruğu (İçli Köfte şeklinde), Saç Oruğu (fırında), Ara Sıcak: Ali Nazik (4 Kişiye 1), Salata (4 Kişiye 1),

Ana Yemek: Kağıt veya Tepsi Kebabı, 1 Meşrubat, Künefe

 

1.GÜN AKŞAM YEMEĞİ / KONAK RESTAURANT: 5 Çeşit Meze / 4 Kişiye 1, Humus, Tebülle, Mutebel, Lübnan Cevizlisi, Fettüş Salata (4 Kişiye 1), Ara Sıcaklar: Çiğ Köfte, Tereyağında Sarımsaklı Peynir Kızartma, Naneli Köfte (4 Kişiye 1), Ana Yemek: Kaz Başı Kebabı (Dana’nın Sırt Bonfilelik Lokum Etinden 3 Büyük Parça ile ), 1 Meşrubat, Tatlı: Konak Tatlı + Konak Sarma (1 er dilim )

 

2.GÜN ÖĞLE YEMEĞİ / SVEYKA RESTAURANT: Sveyka Böreği - Sucuk Roll (4 Kişiye 1), Meze Tabağı (2 Kişiye 1), Saç Oruğu, Ara Sıcak: Vişne Kebabı (2 Kişiye 1), Salata (4 Kişiye 1), Ana Yemek: Halep Kebabı, 1 Meşrubat, İrmik Helvası.

 

Uçaklı Paket : İki Kişilik Odada Kişibaşı: 1490 TL.

Single tek kişi farkı: Sorunuz.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

* Pegasus Hava Yolları ile İst-Hatay / Hatay-İst Ekonomik Sınıf Uçak Bileti

* Waxwing Hotel'de 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* 1 sabah kahvaltısı, 2 öğle yemeği, 1 akşam yemeği

* Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. Otobüsler İle Ulaşım

* Çevre Gezileri

* Türkçe Rehberlik Hizmetleri (Antakya'dan karşılamalı)

* TURSAB 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

- 2. gün akşam yemeği.

- Müze ve Ören Yeri Girişleri Misafirlere Aittir 

- Şahsi Harcamalar.