PRAG & BUDAPEŞTE & VİYANA & HALLSTAT & SALBZURG

Çekya / Avusturya / Macaristan

Odalar

4439 EURKişi Başı Fiyat

PRAG - VİYANA - BUDAPEŞTE - HALLSTATT - ST.GİLGEN - ST.WOLFGANG

SALZBURG - CHESK KRUMLOV - KARLOVY VARY - ESTERGON - SZENDENTRE

6-11 MAYIS 2020 / 5 GECE 6 GÜN / THY

 

 

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Gezi Rotamız

1.GÜN: / İSTANBUL - SALZBURG - HALLSTATT & ST.WOLFGANG

Sabah 06:00 ‘da İstanbul Yeni Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali E Kontuarı önünde buluşuyoruz. THY’ye ait TK1381 sefer sayılı uçuş ile 08:15’te Salzburg’a uçuş. Yaklaşık 2.5 saatlik uçuş sonrası Avusturya yerel saati ile 09:45’te varış… Salzburg’a varışımızla birlikte gümrük ve bagaj işlemleri sonrası bizleri bekleyen aracımız ile Salzburg şehir merkezine geliyoruz. Avusturya'nın en güzel şehirlerinden, ünlü besteci Mozart'ın geçmişte yaşadığı yer de olan Salzburg’ta panoramik şehir turumuzda, Mirabel Şatosu ve Mirabel Bahçeleri, St.Peter Manastırı, Ana Sunak ve Mozart'ın Evi göreceğimiz yerler arasında.

 

 

Tabi ki burada sadece Avusturya'nın Salzburg şehrinde bulunan, bademi bol mavi ambalajlı Mozart çikolatalarından da alabileceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra Öğle Yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemekten sonra dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak Salzburg’a 1.5 saat mesafedeki gölleri, dağları ve doğal güzellikleriyle ünlü "Salzkammergut Bölgesi"nin gözlerden uzak, adeta şirinlerin yaşadığı masalsı kasabası Hallstatt‘a gidiyoruz. (80 Euro)

 

 

Unesco Dünya Mirası Listesi'nde yeralan Hallstatt muhteşem manzarası ve doğal güzelliğinin yanı sıra aynı zamanda tarih öncesi çağlardan kalma tuz üretimi ile biliniyor. Öyle ki Dünya tarihinin en eski tuz madeni de burada yer alıyor.

 

 

Burada geçireceğimiz keyifli zamanın, çekilen renkli fotoğrafların ve serbest zamanın sonrasında yol güzergahımızda Hallstatt’ın gölgesindeki huzur kasabası ve St.Wolfgang’ı da gezip Salzburg’a dönüyoruz. Konaklamamız Salzburg'da, 4* Mercure Salzburg City veya 4* Holiday Inn Salzburg City’de vb.

 

 

2.GÜN / SALZBURG - CHESKY KRUMLOV - PRAG

Bugün sabah kahvaltımızın ardından erkenden saat 07:30 gibi yola düşmemiz gerekiyor. Rotamız Prag. Yaklaşık 4 saatlik yolumuz var. Yolda öncelikle güzergah üzerinde Chesky Krumlov’u ziyaret edeceğiz. Prag’ın güneyinde , masal tadında bir ortaçağ kasabası burası. Taş döşenmiş sokaklarda, sağlı sollu birebirinden güzel dekorasyona ve tabelalara sahip cafeler, restoranlar, hediyelik eşya dükkânları sıralanmış.

 

 

İnsanı adeta birkaç yüzyıl geriye götüren bu güzel kasabayı gezip ardından Avrupa'nın Kültür Başkenti Prag'a geliyoruz. Şehrin her köşesini saran görkemli eserler eşliğinde tarihe bir yolculuk bizleri bekliyor. 2. Dünya Savaşında zarar görmediği için, görkemli geçmişini günümüze taşıyan Prag’ta şehirde göreceğimiz yerler arasında; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Eski şehir meydanı Stare Mesto ve Astronomik Saat Kulesi yer alıyor. Prag geceleri de gündüzleri kadar etkileyici.

 

.

 

Şehrin her köşesinin ışıklarla aydınlatıldığı, tarihi yapıların ışıl ışıl parladığı görüntüler sunuyor. Otelimiz de şehrin merkezinde olmasından dolayı, hep birlikte gece dışarı çıkıp hem akşam yemeğimizi yiyor hem de gecesini de doya doya görüp tanıklık etme imkanı buluyoruz. Otelimiz şehir merkezindeki 4* İnside By Melia Old Town veya 4* Hotel Caruso vb.

 

 

3.GÜN / PRAG - KARLOVY VARY

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası eğer birgün önce Prag’ta gezmediğimiz yerler kalırsa şehir turumuzu tamamlayacağız. Sonrasında ise tüm gün serbest zaman. İsteyenler Prag'ı gezmeye devam edebileceği gibi isteyenlerle birlikte ekstra olarak mutlaka görülmesi gereken, şehre 2 saat uzaklıkta, kaplıcaları ile ünlü Karlovy Vary'e gidiyoruz (65 Euro). "Kralın Banyosu" olarak adlandırılan ve her köşesinden sıcak dumanların yükseldiği, mimari yapısı ve rengarenk yapılarıyla ziyaretçilerinin ilgisini çeken bu tarihi kasabada, Ünlü Alman filozof Karl Marx, Ünlü Psikiyatrist Sigmund Freud, Beethoven, Tolstoy birçok dünya lideri de tedavi görmüş.

 

 

Ancak bu isimlerden bizler için en önemlisi olanı ise tabi ki Mustafa Kemal Atatürk. Bugün, Ulu Önderin yıllar önce tedavi gördüğü binanın girişinde, orada tedavi gördüğüne dair bir plaket bulunuyor. Karlovy Vary'de öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanda ayrıca, yerel hediyelik eşyalar, porselenler, incecik çıtır çıtır ünlü kağıt helvası ve geçmişte Jean Becherovka adlı kişinin ürettiği meşhur tarçınlı likörü Becherovka'dan da alabilirsiniz. Gezimizin sonunda öğleden sonra yeniden Prag'a dönüyoruz. Konaklamamız Prag'da ki otelimizde.

 

4.GÜN /PRAG - VİYANA

Ve sabah kahvaltımızın ardından yine erken saatte yollara düşüyor, bir ülkeden başka bir ülkeye, Çek Cumhuriyeti'nden Avusturya'ya geçiyoruz. Rotamız başkent Viyana. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Viyana'ya gelişimizle birlikte yürüyerek gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Schönbrunn sarayı, Stephans Katedrali, Ring Caddesi, Opera Binası, Hofburg Sarayı ve St.Peter Kilisesi göreceğimiz yerler arasında.

 

 

Konaklamamız Viyana'da. Şehir merkezindeki otelimiz 4* Novotel Wien City veya 4* Mercure Wien Zentrum vb. 

 

5.GÜN / VİYANA - BUDAPEŞTE - GECE TUNA NEHRİ TEKNE TURU

Sabah kahvaltımızın ardından bu kez Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik bir yolculuk sonrası şehir merkezine gelişimizle birlikte, otobüsümüzle panoromik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı yer alıyor.

 

 

Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Gece isteyen konuklarımızla birlikte, her iki kıyısında ışıklandırılmış görkemli tarihini Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzla görme imkanı buluyoruz. (30 Euro - yemeksiz) Konaklamamız 4* Mercure Budapest City Center vb.

 

 

6.GÜN / BUDAPEŞTE - ESTERGON - SZENDENTRE - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Budapeşte'de serbest zaman. Dileyen konuklarımızla birlikte Ortaçağ Renaissance Restaurant'ta öğle yemekli Estergon Kalesi & Katedrali & Szendentre Turumuza çıkıyoruz (60 Euro). Gezimizin ilk durağı, Budapeşte'ye yaklaşık 1 saat uzaklıkta, tarihimizde önemli yeri olan şanlı "Estergon Kalesi".

 

 

Osmanlı döneminde akıncı kalesi olarak ünlenen Estergon Kalesini ve ardından etkileyici Estergon Katedralini de gezip gördükten sonra, şirin evleri ve yöresel hediyelik eşyalarıyla ünlü Szendentre Kasabası'na geliyoruz. Burada yapacağımız hediyelik eşya alışverişleri ve kafelerinde içeceğimiz kahveler de günümüze renk katacak.

Bu turumuzda ayrıca öğle yemeğimizde ceylan çorbasının da olduğu, geleneksel kıyafetlerle sunum yapılan, yemeklerimizin de yine Ortaçağ atmosferine uygun bir şekilde servis edildiği Rönesans Restaurant bizleri bekliyor.

 

Dolu dolu geçen günümüzün sonunda Budapeşte Havalimanına geçiyoruz. THY’ye ait TK1038 sefer sayılı uçuş ile 20:10’da İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 23:15’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

GEZİ ÜCRETİ

2 Kişilik Odada Kişi başı Fiyat: 1150 Euro

Tek Kişilk Oda Farkı: 400 Euro

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

- THY ile Ekonomi Sınıf İstanbul-Salzburg Gidiş / Budapeşte-İstanbul Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Havalimanı Vergileri

- Belirtilen Otellerde 5 Gece 2 Kişilik Odalarda Kişibaşı (Oda & Kahvaltı) Konaklama

- Salzburg, Chesky Krumlov, Prag, Viyana, Budapeşte Şehir Gezileri.

- Otellerde ödenecek gecelik şehir vergileri

- Otobüslerle şehirlerarası tüm transferler

- Tüm havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri

- İngilizce Yerel Rehberlik Hizmetleri

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- Türsab Zorunlu Mesleki Sigorta

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)

- Schengen Vize Ücreti

- Vize için de gerekli olacak Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti

- Müze, Kilise ve Ören yeri giriş ücretleri

- Öğle ve Akşam Yemekleri

- Tüm Kişisel Harcamalar