NORVEÇ FİYORDLARI VE İSKANDİNAV BAŞKENTLERİ

Norveç / İsveç / Danimarka

Odalar

8723.6 EURKişi Başı Fiyat

NORVEÇ FİYORDLARI VE İSKANDİNAV BAŞKENTLERİ / 10-18 Temmuz 2021 / 8 GECE - 9 GÜN / THY ile

Tur Hakkında

Kopenhag, Malmö, Dfds Gemisi ile Oslo’ya Geçiş, Oslo, Geilo, Voringfossen Şelalesi, Hardanger Köprüsü - Eidfjord, Bergen, Flam Dağ Treni ve Kjosfossen Şelalesi, Flam - Gudvangen arası Sognefjord Tekne Gezisi, Gol, Holmenkollen, Akerhus Kalesi, Karlstad, Stockholm, Vasa Müzesi…

 

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Gezi Rotamız

1.Gün / 10 Temmuz Cmt / İSTANBUL - KOPENHAG (DANİMARKA) 
Sabaha karşı 05:00 İstanbul Havalimanı Dışhatlar “E” Kontuarı önünde buluşuyoruz. THY ye ait TK1783 sefer sayılı 07:30 uçağı ile Kopenhag’a hareket. Danimarka Yerel Saati ile 09:45 te Kopenhag’a varış.. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası bizleri bekleyen aracımız ile havalimanında ayrılıp Kopenhag turumuza başlıyoruz. 

 

 

Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Deniz Kızı Heykeli, Gefion Çeşmesi, Christianborg Kalesi çevresinden geçerek Amelianborg Sarayı ve eğer denk gelebilirsek Nöbet değişimi, Frederic V Heykeli ve Beyaz Mermer Kilise, Christianhavn, Rosenberg Sarayı, Tren İstasyonu, Parlemento Binası, Thordvaldsen Müzesi, National Müze, Glyptoteket Müzesi, Tivoli Bahçeleri (dışardan göreceğiz.)  Ostergade Caddesi olacak… Öğle Yemeğimiz için de serbest zamanımız Leylek Heykellerinin de bulunduğu Ostergade Caddesinde. Ve ardından sizlerle “Dragor ve Nyhavn” Turumuza çıkıyoruz. (Normalde ekstra olarak 50 euro’ya satılmaktadır, programımızda dahildir.) “Dragor” Kopenhag’a 14 km. uzaklıkta, 18.yüzyıldan kalma, labirent sokakları ve sarı evleri ile ünlü bir balıkçı kasabası. Burada birlikte keyifli zaman geçireceğiz.

 

 

Yeni Liman anlamına gelen “Nyhavn” ise Kopenhag’da sosyal hayatın kalbinin attığı nokta. Restaurantlar, cafeler, jazz müziği tınıları, mağazalar hepsi burada. 

 

 
Özellikle 1681 yılından bugüne sağlam kalmış ve ilk günkü halini koruyan 9 numaralı bina ile Danimarka’nın ünlü hikaye ve masal yazarı Andersen’in yaşadığı 20 numaralı ev çok ilginizi çekecek. Burada akşam yemeğimizi de yiyebilecek bir zaman geçirip ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Kopenhag’da ki otelimiz 4* Scandic Hvidovre’de vb. 

 

2.Gün / 11 Temmuz Pazar / KOPENHAG - MALMÖ - DFDS GEMİSİ İLE OSLO
Sabah kahvaltı sonrasında Kopenhag’da serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ile Ekstra olarak “Malmö Turu“ yapıyoruz. (70 Euro) İsveç’in güney sahilinde bulunan, Stockholm ve Goteborg'dan sonra ülkenin en büyük şehri olan Malmö aynı zamanda bir liman kenti. Eski adı “Malmhaug” olan ve Kum Yığını anlamına gelen Malmö, geçmişte Danimarka’ya ait iken 1658 yılında İsveç’e katılmış. 

 

 

Danimarka’nın savunma kentlerinden biri olan Malmö’de önce günümüze ulaşan ünlü kalesini görüyoruz. Ardından Stortorget Meydanı, Belediye, St. Petri Kilisesi, Eczane, Lille Torget ve şehrin diğer renkli köşeleri gezip göreceğimiz yerler arasında.  

 

 
Burada ayrıca alışveriş ve çay/kahve molası için verilecek serbest zamanın ardından tekrar Kopenhag’a dönüyor, diğer konuklarımızı da alıp ve Oslo’ya geçmek üzere limana geliyoruz. DFDS gemisinde, limanda gemiye biniş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Rehberimiz tarafından misafirlerimize gemi ile ilgili tüm bilgilendirmeler de ayrıca yapılacaktır. Akşam Yemeğimiz gemide Açık büfe olarak alınacaktır. (Dahildir.) Bu gemi yolculuğu sadece Oslo’ya geçiş için kullanılacağından ötürü gemide iç kabin kamara kullanılacaktır. Geceleme DFDS Gemisinde.

 

3.Gün / 12 Temmuz Pazartesi / OSLO - GEİLO 
Sabah kahvaltımız gemide açık büfe şeklinde. Gemi Oslo limanına yanaştıktan sonra gemiden ayrılıyor ve bizleri bekleyen aracımıza geçip Oslo Turumuza başlıyoruz. 
Oslo Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Bygday Adası (Buradaki serbest zamanımızda  isteyenler ücretini ödeyerek Viking Müzesini de gezebilirler.) Oslo Belediye Binası, Kraliyet Sarayı, Üniversite, Tarih ve Ulusal Müze, Parlemento Binası ve Vigeland Parkı göreceğimiz yerler arasında. 

 

 
Sonrasında Öğle Yemeği için serbest zaman veriyor ve Geilo’ya doğru yola çıkıyoruz. (yaklaşık 3.5 saat) Gelio’ya varmadan önce yolda Fla’da mola veriyoruz. Geilo, Norveç’in Buskerud kentinde bulunan bir kayak merkezi. Geilo’ya varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimiz 4*Geilo Bardola Hoyfjellshotell’de vb. 

 

4.Gün / 13 Temmuz Salı / GEİLO - VORINGFOSSEN ŞELALESİ - HARDANGER EİDJORD - BERGEN
Sabah kahvaltı sonrası erkenden yola çıkıyoruz. Bugün artık inanılmaz etkileyici  doğa güzelliklerine tanıklık etmeye başlıyoruz. İlk olarak 1.5 saat mesafede “Voringfossen Şelalesi” karşılıyor bizleri. Ardından Hardanger Köprüsü üzerinde “Eidfjord”da fotoğraf molası veriyoruz..

 

 
 

Yaklaşık 4 saat muhteşem manzaralar eşliğinde süren yolculuğumuz sonrası Bergen’e varışımızla birlikte önce öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Sonrasında Bergen şehir turumuzu yapıyoruz. Renkli Hansa Evleri ile Balık ve Çiçek Pazarı’nı çok beğeneceksiniz. Kuzeyin Yedi Tepeli Şehri olarak da adlandırılan Yedi Tepe ve Yedi Fiyord üzerine kurulmuş Bergen’de şehir manzarasını en güzel izleyeceğimiz ve merkeze en yakın tepelerden biri olan 320 metre yükseklikteki Floyen Tepesi’ne çıkmak üzere Finiküler’e bineceğiz.

 


 

Şehri adeta kuşbakışı fotoğrafladıktan sonra, tepeden aşağı renkli sokaklar arasında keyifli bir yürüyüş ile iniyor ve şehir merkezine varıyoruz. Akşam yemeğimizi merkezde serbest olarak alıyoruz ancak rehberimizin tavsiyesi ile Bergen’de en lezzetli somon balığını yemeye hazır olun.  Konaklama Quality Hotel Edward Grieg 4* vb. 

 

5.Gün / 14 Temmuz Çarşamba / BERGEN - TVİNDEFOSSEN ŞELALESİ - FLAM - GUDVANGEN - GOL 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası erkenden otelden ayrılıyoruz. Önce Edward Grieg Evi’ne uğrayacağız. Ardından sizleri hayran kalacağınız bir şelaleye götüreceğiz.. Tvindefossen. Norveç'in Voss kentine 12 km. uzaklıkta, Kroelvi nehrinden dökülen farklı kaynaklarda 152 mt. yüksekliğinde olduğu söylense de, 110 mt. yüksekliğinde bir şelale bu. 

 

 

Ve ardından yolumuza devam ediyoruz. Öncelikle Flam Dağ Treni turu yapmak için tren istasyonuna geliyoruz. (Bu tur normalde 90 euro ücretle ekstra olarak satılmaktadır. Programımızda dahildir.) Toplam 2 saat süren bu güzel tren yolculuğunda, birbirinden etkileyici doğal güzellikler arasında  muhteşem manzaralara tanıklık edeceğiz.

 

 

Tren yol üzerinde mola verecek ve 225 metre yükseklikten dökülen “Kjosfossen Şelalesi”ni de görme imkanımız olacak. Bugün öğle yemeğimizi saatlerimizin uygunluğuna göre ya Flam Treni içinde ya da Flam’da alacağız. Tren turumuz bittikten sonra da fiyordları dolaşmak üzere bu kez Flam- Gudvangen arasında Tekne Turu’na çıkıyoruz. 

 

 

Bu turumuzu daha maliyetli ancak daha iyi bir tekne olan “Premium Curise” ile gerçekleştireceğiz. (Bu tur normalde 160 euro ücretle ekstra olarak satılmaktadır. Programda dahildir.) Ve bu yolculukta fiyordların kralı olarak bilinen “Sogne Fiyord”u görüyoruz. Buzulların çözülmesiyle, buz devrinden sonra oluşan Sogne Fiyord’un en derin noktası 1300 metre ve Y şeklindeki bu fiyordun bir ucu Flam’a bir ucu da Gudvangen’e dayanıyor. 

 

 

Tekne turumuz sonrasında Gol’e geçiyoruz.  Akşam Yemeği ve Konaklama 3*Pers Hotell Go’de vb. 

 

6.Gün / 15 temmuz Perşembe / GOL - OSLO 
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası erkenden çıkıyor ve yaklaşık 4 saatlik bir yolculukla Oslo’ya  dönmüş oluyoruz. Bugün isteyenler Oslo’da serbest zaman geçirebileceği gibi isteyen misafirlerimiz ile Ekstra olarak “Holmenkollen Kayak Tepesi ve Akerhus Kalesi “Turunu yapacağız (60 Euro) 

 

 

Uzun yıllar kayak ve atlama müsabakalarına ev sahipliği yapan Holmenkollen Tepesi Oslo’nun en önemli noktalarından biri. Tepenin hemen girişinde kayak müzesi bulunduğu gibi aynı zamanda kayak yapmamış veya kayak yapmaktan korkanların da bu deneyimi yaşayabileceği Kayak Simülatörü ile 5 dk.lık bir kayak keyfi yaşamak da mümkün.. Akerhus Kalesi ise 1290 lı yıllarda başkent Oslo’yu korumak amaçlı yapılmış. Yıllar boyu tüm saldırılara karşı korunmuş ve ele geçirilememiş bir kale. Bugün hala askeri bir bölge olsa da halk ziyaretine açık. Norveç Kraliyet Ailesi üyelerinin büyük kısmı da kaledeki mozalede gömülüdür. Konaklama 4*Thon Hotel Oslofjord’da vb. 

 

7.Gün / 16 Temmuz Cuma / OSLO - KARLSTAD - STOCKHOLM 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Stockholm’e yaklaşık 6 saatlik bir yolculuğumuz var. Otelden erken çıkış yapılacak ve İsveç’in Karlstad şehrinde de mola verip öğle yemeğimizi de burada alıyoruz. Sonrasında Stockholm’e varışımızla birlikte kısa bir panoramik şehir turu yapıyoruz. Akşam Yemeğimize de zaman ayırıp ardından otelimize geçiyoruz. Otelimiz Scandic Jarva Krog 4* vb.  

 

 

8.Gün / 17 Temmuz Cumartesi / STOCKHOLM 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehirde serbest zaman. İsteyen konuklarımızla birlikte Ekstra olarak “ Vasa Müzesi & Metro & Kışlık Saray Turu“muzu yapıyoruz. (70 Euro )  
Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmış. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve yolculuğu devam edebilmiş. Bugün Vasa dünyanın en güzel şekilde muhafaza edilmiş 17. yüzyıl gemisi ve Stockholm'de özel olarak inşa edilmiş bu müzede görülebiliyor. Eşsiz bir sanat hazinesi olarak görülen geminin yüzde 98'i özgün parçalardan ve yüzlerce oyma heykelden oluşuyor. Stockholm'deki, Gamla Stan'da yer alan Stadsholmen üzerinde bulunan Kraliyet Sarayı “Royal Palace” ise içinde 4 ayrı müze bulunan bir saray ve aynı zamanda günümüzde İsveç hükümdarının resmi ikametgâhı ve ana kraliyet sarayıdır. 

 

 
Turumuzun bir diğer bir durağı ise Stockholm’ün rengarenk görülmeye değer metro istasyonları….

 

 

Akşam saatlerinde rehberimizin belirlediği saatte buluşup otelimize geçiyoruz. Otelimiz 4* Scandic Jarva Krog vb.

 

9.Gün / 18 Temmuz Pazar / STOCKHOLM - ISTANBUL 
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. Akşam uçak saatine kadar Stockholm’de serbest zaman… Sonrasında saat 14:30 civar havalimanı transferi… THY ye ait 1796 sefer sayılı uçuş ile 18:10’da İstanbul’a hareket.. Türkiye yerel saati ile 22:35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu….

 

 

GEZİ ÜCRETİ :
İki Kişilik Odada Kişibaşı: 2260 Euro
Tek Kişilik - Sngl Oda Farkı: + 450 Euro

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

-THY İstanbul - Kopenhag Gidiş / Stockholm - Istanbul Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
- 1 gece Kopenhag , 1 gece DFDS Gemisi (iç kabin), 1 gece Geilo, 1 gece Bergen, 1 gece Gol, 1 gece Oslo, 2 gece Stockholm olmak üzere 8 gece Oda & Kahvaltı Konaklama
- 1 adet DFDS Gemisinde açık büfe, 1 adet Geilo’da otelde, 1 adet Gol’de otelde olmak üzere 3 adet Akşam Yemeği 
- Tüm havalimanı - otel - havalimanı transferleri
- Programda belirtilmiş tüm şehirlerarası otobüs ile transferler
- Kopenhag, Oslo, Bergen, Karlstad , Stockholm Panoramik Şehir Turları 
- Kopenhag’da “Dragor ve Nyhavn” Turu (50 euro’ya satılmaktadır.)
- “Vorringfossen Şelalesi” Turu
- “Tvindefossen Şelalesi” Turu
- “Flam Dağ Treni” Turu (90 Euro’ya satılmaktadır.)
- Flam - Gudvangen arası Premium Cruise ile Fiyord Tekne Turu (160 Euro’ya satılmaktadır,) 
- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
- TÜRSAB Mesleki Zorunlu Sigorta

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

- 50 TL Yurtdışı çıkış Harcı
- Schengen Vize Ücreti
- Seyahat Sağlık Sigortası (Schengen Vizesi için de gereklidir.) 
- Öğle Yemekleri ve Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Programda belirtilmiş tüm Ekstra Turlar

 

 

 

Vize İşlemleri

Bu seyahat için Normal / Bordo Pasaport Sahibi Türk Vatandaşları için Schengen Vizesi gereklidir.
Yeşil Pasaport Sahibi Türk Vatandaşları ise tüm schengen ülkelerinde olduğu gibi Vizeden Muaftır.