NOEL PAZARLARI / ALSACE & COLMAR & STRASBOURG & BASEL

Fransa

Odalar

3628.4 EURKişi Başı Fiyat

Noel Pazarlarının en güzel, en renkli, en eğlenceli yaşandığı köşeleri. Alsace Loren Bölgesi... Colmar, Kayserberg, Obernai, Strasbourg ve etkileyici şehirler... Huzur dolu.. Masalsı Köyler… Hepsi de sanki Hansel ve Gretel'in hikayelerinden çıkmış gibi. Hele bir de karlar altındaki manzaraları… Ve tabi ki Noel Pazarlarının o büyüleyici atmosferi.. Işıl ışıl, rengarenk geceler.. Gerçek ile Rüya arasındaki bu muhteşem yolculuğa hazır mısınız?

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Gezi Rotamız

NOEL PAZARLARI /  ALSACE & COLMAR & STRASBOURG / 01-04 ARALIK 2019

"ÇAĞATAY ŞAHİN İLE ÖZEL GEZİLER"

BU GEZİMİZDE EKSTRA TUR YOKTUR...

 

 

 

1.GÜN / 01 Aralık Pazar / İSTANBUL - BASEL - COLMAR

Sabah Sabiha Gökçen Havalimanında Dış Hatlar Terminali Danışma'nın önünde saat 09:00’da buluşma. Check in ve bagaj işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları'nın PC939 sefer sayılı uçuşuyla saat 11:10’da hareket ve yerel saatle 12:20’de Basel’e varış. Ardından Colmar'a hareket (1 saat.) Şehre gelişimizle birlikte, Belediye Binası, Eski Gümrük Meydanı, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Petite Venice (Küçük Venedik) göreceğimiz yerler arasında.

 

 

Ve gece olduğunda serbest akşam yemeği için hep birlikte merkeze yürüyoruz. Colmar’ın hareketli Noel Pazarlarında, rengarenk ışıklarla ve özenle süslenmiş evler arasında dolaşırken adeta nereye bakacağınızı şaşıracaksınız… Konaklama Novotel Suites Colmar Center’da. vb.  OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

2.GÜN / 02 Aralık Pzt / COLMAR – H.KOENİGSBOURG - RİQUEWHİR - KAYSERSBERG

Otelimizde kahvaltı sonrası ilk durağımız 30 km. mesafedeki Haut Koenigsbourg Şatosu. Alsace Vadisinde 700 metrelik dağın tepesine kurulu görkemli Şato, Fransa'nın en çok turist alan 4. yapısı olarak biliniyor. Şato 12.yüzyılda Hohenstaufen ailesi tarafından inşa ettirilmiş. (Şato giriş ücreti gezi ücretine dahildir.)

 

 

 Ardından bir sonraki durağımız Fransa'nın masalsı köylerinden Riquewhir olacak. Alsace bölgesinin gözde köyü olan Riquewhir'de 1100 kişi yaşıyor. Üzüm bağları ile ünlü.

 

 

Tipik Alman mimarisi yarı ahşap pastel tonlu ve çiçekler ile süslenmiş evleri, Arnavut kaldırımlı ana caddenin “Grand Rue”nün etrafını süslüyor. Ve sırada "İmparator'un Dağı" anlamına gelen, görülmeye değer Kayserberg var. Ortaçağ döneminden kalma surları, çok çok eskileri hatırlatan tarihi dokusuyla, Alsace bağ kentleri arasında en güzel köylerden birisi.

 

 

Gezi sonrası tekrar Colmar'a dönüyoruz. Konaklama Colmar'da ki otelimizde. 

 

3.GÜN / 03 Aralık Salı 2019 / COLMAR - OBERNAI - STRASBOURG

Bugünkü rotamız bölgenin en güzel şehirlerinden Strasbourg. Yol üzerinde yaklaşık 50 km. mesafede Obernai kasabasında mola verip, rengarenk mimarisine tanıklık etme imkanı buluyoruz. Evlerin renkli çatıları, çiçeklerle donatılmış sokaklar, Pazar Meydanı, Obernai Surları bizleri bekliyor.

 

 

Bir sonraki durağımız Strasbourg. Kente gelişimizle birlikte şehrin kalbi olan, "Grande İll" bölgesinde yürüyerek keyifli bir şehir turu yapıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında kasabanın ahşap evleri ile donatılmış sokakları, Notre Dam Katedrali ve Küçük Fransa anlamına gelen Petite France var. 

 

 

Akşama doğru tekrar Colmar'a dönüyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam serbest zamanımızda akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 

4.GÜN / 04 Aralık Çrş 2019 / COLMAR - BASEL

Bugün sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte İsviçre'nin Basel şehrine'e doğru yola çıkıyoruz ve şehre gelişimizle birlikte, Basel'de vakit geçiriyoruz.

 

 

Ardından özel aracımızla Basel havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havaalanına gelişimizle birlikte Pegasus Hava Yollarının PC942 sefer sayılı uçuşuyla saat 16:35'de İstanbul'a hareket. Saat 21:30'da Istanbul'a varış. 

 

 

TUR ÜCRETİ: 940 Euro (İki Kişilik Odada Kişi Başı.)

Tek Kişi Farkı (single): 3 gece için + 270 Euro.

 

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

- Pegasus Havayolları ile İstanbul-Basel-İstanbul Ekonomi sınıfı uçak bileti.

- Geliş ve dönüş havalimanı transferleri, 

- Özel otobüs ile şehirler arası ulaşım ile tüm çevre gezileri.

- 3 Gece şehir merkezinde 4*lı Novotel Suites Colmar Center’da vb. kahvaltı dahil konaklama.

- Haut Koenigsbourg Şatosu Girişi

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti.

- Tursab Zorunlu Mesleki Sigorta.

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

- Öğle ve Akşam Yemekleri

- Shengen Vize ücreti.

- Havalimanı yurt dışı çıkış harcı 50 tl.

- Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

- Kişisel harcamalar.

- Seyahat Sağlık Sigortası (Vize için de gereklidir.)