JAPONYA & G.KORE (SAKURA)

Japonya / Güney kore

Odalar

22928.4 EURKişi Başı Fiyat

GÜNEY KORE & JAPONYA GEZİSİ / SAKURA (Kiraz Çiçekleri Zamanı) / Vizesiz

04-13 NİSAN 2020 / SEUL, TOKYO, NİKKO, FUJİ DAĞI, HAKONE, ASHİ GÖLÜ, KYOTO, NARA, HİROŞİMA, MİYAJİMA ADASI, OSAKA

JAPONYA VE GÜNEY KORE'NİN EN GÜZEL KÖŞELERİNİ "ÇAĞATAY ŞAHİN İLE ÖZEL GEZİLER" EŞLİĞİNDE KEŞFETMEK İSTER MİSİNİZ..

 

Tur Hakkında

Uzak Doğu'nun gizemlerle dolu ülkesi Japonya.. Ve Japonya'yı "SAKURA" Kiraz Çiçekleri Zamanında görmek, adeta bir rüyanın içinde gezinmek gibi.. Her köşeyi saran pembe çiçekler altında kaybolma isteği.. Seul, Osaka, Hiroşima, Miyajima Adası, Nara, Kyoto, Tokyo, Fuji Dağı, Hakone, Ashi Gölü, Nikko bizleri bekliyor... Unutulmaz bir Rüyaya hazır olun….

 

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Gezi Rotamız

04 Nisan Cmt / İstanbul - Seul (Güney Kore)

İstanbul Yeni Havalimanında Dışhatlarda “E” Kontuarı önünde, 04 Nisan Cmt gecesi saat 18:30’da buluşma. THY'nin TK88 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:45'de Seul'e uçuş, geceleme uçakta (İstanbul-Seul Uçuşu yaklaşık 10.10 dk. saat sürmektedir. Seul Türkiye'den 6 saat ileridedir.)

 

1.GÜN / 05 Nisan Pazar / Seul (Güney Kore)

Öğle saatlerinde 12:55 gibi Seul'a varış, gümrük ve bagaj işlemleri sonrasında bizleri bekleyen aracımız ile öğle yemeğine geçiyoruz. Bugün yol yorgunu olduğumuz için şehir turumuzu belli bir zaman diliminde gerçekleştirip ardından otelimize yerleşme. Otelimiz 4*lı Tmark Grand Hotel Myeongdong vb. Akşam Yemeği Yerel Restaurant veya Otelimizde alınacaktır.

 

2.GÜN / 06 Nisan Pazartesi / Seul (Güney Kore)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Panoramik Seul Şehir Turumuza başlıyoruz. Gezimizde Gwanghwamun Özgürlük Meydanı ve ardından Kuzey Sarayı olarak da bilinen 1395'te inşa edilmiş, Seul'un en görkemli 5 sarayından biri olan Gyeongbokgung Sarayını göreceğiz.

 

 

236 metre yükseklikte, yaklaşık 16 milyon usd harcanarak inşa edilen dünyaca ünlü N Seul Kulesi'ne çıkıp şehri buradan izleme şansımız da olacak. Ayrıca Bongeunsa Budist Tapınağı'da göreceğimiz yerler arasında. Öğle Yemeğimizi de Seul'de aldıktan sonra, Insadong Caddesi ve Myeong-Dong Caddelerini de görüp Seul Şehir Turu'na devam ediyoruz. Gezinin ardından Seul'deki otelimize dönüyor ve dinleniyoruz Akşam Yemeği Yerel bir restaurantta alınacaktır. Konaklama Seul’deki otelimizde.

 

3.GÜN / 07 Nisan Salı / Seul - Osaka (Japonya)

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Osaka'ya yapacağımız iç hat uçuş için havalimanı transferimiz olacak. (Uçuş yaklaşık 1,5 saat) Osaka‘ya varışımız ile birlikte gümrük ve bagaj işlemleri sonrasında havalimanından çıkıyor ve bizleri bekleyen aracımız ile Osaka Panoramik Şehir Turumuzu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Osaka’da yerel restaurantta alıyoruz. Osaka'da göreceğimiz yerler arasında; Kıta (Kuzey) Semti, Minami (Güney) Semti, Osaka Kalesi Bahçesi, Umeda Sky Building , Dotonbori Caddesi , Midosuji Caddesi, Shinsaibashi Caddesi ve Namba Alışveriş Caddesi bulunmaktadır.

 

 

Gezimizi tamamladıktan Akşam Yemeğimizi Osaka'da Chibo Restaurant'ta "Okonomiyaki" şeklinde alıp, sonrasında otelimize dönüyoruz. ve otelimize geçiyoruz. Konaklama 4*lı Daiwa Roynet Hotel Osaka-Shinsaibashi vb.

 

4.GÜN / 08 Nisan Çarşamba / Osaka - Hiroşima - Miyajima Adası - Osaka

Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından hızlı tren ile Osaka'dan Hiroşima'ya geçiyoruz.

 

 

Hiroşima'da Unesco Dünya Miras Listesinde bulunan Hiroşima Barış Anıtı Parkını, Hiroşima Savaş Müzesini gezecek ve Hiroşima Kalesini dışarıdan görecek ardından feribot ile Miyajima Adası'na geçeceğiz. Öğle Yemeğimizi Granvia Hiroşima Hotel'de Sky Restaurant Longe L&R'da alıyoruz. İtsukushima Shinto Mabedi ve ada gezisi yapacağız, Japonya'nın en güzel 3 manzarasından biri sayılan "Torii" adı verilen denizin ortasındaki kırmızı kapı da buradadır.

 

 

 

Miyajima Adasını gezdikten sonra feribotla tekrar Hiroşima'ya gelecek ve hızlı tren ile akşama doğru Osaka'ya tekrar geri dönüş yapacağız. (Hiroşima ve Miyajima Adası gezisi normalde ekstra olarak 399 usd'ye satılmaktadır. Gezimizde programımıza dahildir.) Akşam yemeğimizi Osaka’da yerel restaurantta alıyoruz. Konaklamamız Osaka'da Otelimizde…

 

5.GÜN / 09 Nisan Perşembe / Osaka - Nara - Kyoto

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Osaka'dan ayrılıyoruz. Önce 40 km. uzaklıktaki Nara‘ya geçiyoruz. Gezimiz sırasında Japonya'nın en eski tapınağı olan Horyuji Tapınağı, Görkemli Rüyalar Köşkü, 5 katlı Kofuku-ji Pagodası ve bahçeleri,  Bronz Büyük  Buda'nın bulunduğu Todai-ji, Kasuga Taisha Mabedi, Yoshikien Bahçesi ve Ceylan Parkı ziyaret edeceğimiz yerler arasında.

 

 

 

Öğle Yemeğimizi de alıp  Fushimi’ye geçiyoruz burada İnari Shrine Tapınağını görüp ardından Kyoto'ya geçiyoruz. (Nara Turları normalde ekstra olarak 160 usd'ye satılmaktadır. Gezimizde programımıza dahildir) Kyoto'ya varışımız ile birlikte otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemek Gyukaku Kyoto Shijo Kawaramachi Restaurant'ta alınacaktır. Konaklama Kyoto'daki otelimiz 5* Granvia Kyoto Hotel' de. vb.

 

6.GÜN / 10 Nisan Cuma / Kyoto

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kyoto Şehir Turumuz başlayacak. Şehir turumuza görenleri adeta büyüleyen Kinkakuji (Altın Tapınak ) ile başlıyoruz.

 

 

Göreceğimiz yerler arasında ayrıca Nijo Kalesi, Kiyomizudera Tapınağı, Sannenzaka ve Ninenzaka, Geyşa kültürü ve geleneksel evlerin bulunduğu Gion Mahallesi bulunmaktadır.

 

 

Öğle Yemeğimizi yerel bir restaurantta alıyoruz. Akşam yemeğimizi Niyama Teppenyaki Kobe Beef’te .. Burada dünyaca ünlü Kobe etini yeme imkanımız olacak. Konaklamamız Kyoto'da otelimizde.

 

7.GÜN / 11 Nisan Cmt / Kyoto - Tokyo

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp Tokyo'ya geçiyoruz.

Kyoto - Tokyo arası Hızlı Tren ile geçiş yapılacaktır. Ardından Tokyo Şehir Gezimize başlıyoruz.

 

 

Şehir Turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Şehrin en popüler tapınağı olan Asakusa Sensoji , Nakamise Alışveriş Caddesi, Ginza Caddesi, Tokyo Kulesi, şehri tepeden görebileceğimiz Roppongi Hills, İmparatorluk Sarayı ve Meiji Jingu  Tapınağı var. Öğle Yemeğimiz yerel restaurantta. Yemekten sonra Akihabara ve Daiba bölgelerini geziyor ardından Akşam Yemeği için ise Odaiba Adası‘na geçeceğiz... Yemeğimiz Ocean Club Buffer Odaiba Island’da. vb.

 

 

 

Ve meşhur Rainbow Köprüsü’nün de görüldüğüü Ocean Club Buffet Restaurant'ta yemeğimizi yiyip otelimize geçiyoruz. Konaklama Tokyo'da 4*lı Daiwa Roynet Hotel Nishi-Shinjuku vb.

 

8.GÜN / 12 Nisan Pazar / Tokyo - Fuji Dağı - Hakone - Ashi Gölü - Tokyo

Sabah otelimizdeki kahvaltı sonrası Fuji Dağı & Hakone & Ashi Gölü Gezisi için otelden çıkıyoruz. Tokyo'dan 2 saatlik bir yolculukla önce 3776 m. yükseklikteki Japonya'nın en meşhur dağı olan Fuji'ye yakın bir yerel köye gidilecek ve bu görkeme tanıklık edeceğiz..

 

 

Ardından 1,5 saat mesafedeki Hakone’ye  geçiyoruz. Öğle Yemeğisonrası Ashi Gölü'nde tekne turu yapıp, Komagatake Dağı'ndan teleferiklere binip manzarayı izleyeceğiz. (Fuji Dağı + Hakone + Ashi Gölü gezisi normalde ekstra tur olarak 175 usd'ye satılırken, gezimizde dahildir.)

 

 

Akşam Yemeğimiz Tokyo'da yerel restaurantta alınacaktır. Konaklama Tokyo'daki otelimizde.

 

9.GÜN / 13 Nisan Pazartesi  / Tokyo - Nikko - Istanbul

Sabah kahvaltı sonrası 150 km uzaklıktaki Nikko Gezisi için hareket ediyoruz. Japonya'nın en güzel yerlerinden biri olan Nikko Unesco Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Önce Chuzenjiko ve etrafındaki gölü gezeceğiz.

 

 

Ardından Kegon Şelaleleri ve 15 bin işçi tarafından yapılmış, 300 milyon euro'ya mal edilmiş Toshogu Mabedi'ni ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi de Nikko Gezisi sırasında alıyoruz. (Nikko Gezisi normalde ekstra tur olarak 185 usd'ye satılmaktadır. Gezimizde ise programa dahildir.) Geziyi tamamlayıp Tokyo Narita Airport’a geçiyoruz. Akşam yemeğimizi Narita'da Marriot International veya Hilton otel'de alıp ardından İstanbul'a dönüş için Narita Havalimanına transferimiz olacak.. THY'nin TK53 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:40'da İstanbul'a hareket. Yolculuk yaklaşık 12 saat sürecek. Geceleme uçakta…

 

14 Nisan Salı / İstanbul

Sabaha karşı  03:40'da Türkiye yerel saati ile İstanbul'a varış ve turumuzun sonu…..

GEZİ ÜCRETİ:

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 5940 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı: 1160 Euro

 

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER;

- THY İst- Seul Gidiş / Tokyo –İst Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

- Seul - Osaka  arası tek yön ara geçiş ekonomi sınıf uçak bileti

- 2 gece Oda&Kahvaltı Seul Konaklama

- 2 gece Oda&Kahvaltı Osaka konaklama

- 2 gece Oda&Kahvaltı Kyoto  Konaklama

- 2 gece Oda&Kahvaltı Tokyo Konaklama

- Tüm Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

- Tüm Havalimanı Vergileri

- Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler

- Seul ,  Kyoto , Osaka , Tokyo Panoramik Şehir Turları

- Osaka - Hiroşima - Osaka Gidiş Dönüş Hızlı Tren Bileti

- Hiroşima – Miyajima Adası – Hiroşima Gidiş Dönüş Feribot Bileti

- Kyoto-Tokyo arası  tek yön Hızlı Tren Geçiş Bileti

- Kyoto - Tokyo  arası Bagaj gönderim ücreti

- Tokyo'da 185 usd tutarındaki Nikko Gezisi

- Tokyo'da 175 usd tutarındaki Fuji Dağı+Hakone+Ashi Gölü Gezisi

- Kyoto'da 160 usd tutarındaki Nara Gezisi

- Osaka'da 399 usd tutarındaki Hiroşima+Miyajima Adası Gezisi

- Müze ve Ören Yeri Girişleri

- 8 Adet Öğle Yemeği

- 9 Adet Akşam Yemeği

- Yerel Japon Rehberlik Hizmeti

- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

- TÜRSAB Mesleki Zorunlu Sigorta

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

- 50 TL Yurtdışı Çıkış Harcı

- Gezi sırasında ve otellerde yapılacak tüm şahsi harcamalar

- Fazla Bagaj Ücreti

- Seyahat Sağlık Sigortası veya Seyahat Güvence Paketi

- Tüm yemeklerde alınacak içecekler

- Rehber ve Kaptan Bahşişleri

 

Güney Kore ve Japonya Gezileri ,Türk Vatandaşlarına Yeni Tip - Çipli Pasaport sahipleri için VİZESİZ gerçekleşmektedir. 6 ay geçerlilik süresine sahip Normal veya Yeşil Pasaportunuz olması yeterlidir.

 

 

GEZİMİZİ İNCELERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ HUSUSLAR

- Güney Kore ve Japonya gezilerinde uçuş için farklı havayolları da bulunmaktadır. Bizler bu uzun uçuşlu seyahatimiz için uçuşumuzu Türk Hava Yolları ile gerçekleştirmeyi tercih ettik.

 

- Seyahat edeceğimiz tarih, Japonyanın en güzel-görülmesi gereken zamanlarından, etrafın pespembe renklere büründüğü Kiraz Çiçekleri - Sakura zamanına denk getirilmiştir. Bu dönemde ülkenin turistik olarak en çok talep gören zamanıdır.

 

- Gezi ücretimizi belirlerken, gezi ücreti + yaklaşık 1000 usd'ye denk gelen ekstra turları ayrı tutmak yerine, tüm geziler ekstra tur barındırmadan fiyata dahil edilmiştir.

 

- Gezimiz sırasında tüm sabah, öğle ve akşam yemekleri gezi ücretimize dahildir. Japonya’nın genel olarak pahalı bir ülke olşuyla beraber yemek ücretlerinin de yüksek oluşu ve 17 öğün yemeğin tur ücretine dahil olduğunu da hatırlatmak isteriz.