MALAGA & GRANADA & CORDOBA & SEVİLLA & RONDA

" />
ENDÜLÜS

MALAGA & GRANADA & CORDOBA & SEVİLLA & RONDA

İspanya

Odalar

6542.7 EURKişi Başı Fiyat

ENDÜLÜS TURU / 07-11 EKİM 2023 / 4 gece 5 gün / THY

MALAGA & GRANADA & CORDOBA & SEVİLLA & RONDA

Tur Hakkında

Endülüs’te geçmişte İber Yarımadası’nda Müslümanlığın etkisi altında kalan şehirlerde göz kamaştırıcı eserler ve köşeler… Granada’da Elhamra Sarayı’ndan, Cordoba’da Mezquita Camii’ne, Carmen’in şehri Sevilla’da Plaza de Espana ve İspanya’nın en güzel Flamenko gösterisi sizleri bekliyor…

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Gezi Rotamız

1.GÜN / 07 Ekim Cumartesi: İSTANBUL - MALAGA - GRANADA

Sabah saat 05:30'da konuklarımızla İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlarda E Kontuarında, (Sarı Işıklı Meeting Point - Buluşma Noktası) buluşuyoruz. Bilet ve Bagaj işlemlerimizin ardından THY’ye ait TK 1303 seferiyle 07:40’da Malaga'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saat 35 dakikalık bir uçuşun sonrasında yerel saatle 11:15'de Malaga'ya varış. Havalimanı Gümrük ve Bagaj işlemleri sonrası bizleri bekleyen aracımız ile Malaga şehir merkezine geçiyoruz ve panoramik bir şehir turu yapıyoruz.  Gran Via, La Plaza Mayor, katedral ve Casco Antiguo Malaga’da göreceğimiz yerler arasında.

 

 

Öğle yemek molamızın ardından panoramik olarak Eski Roma Tiyatrosu, Endülüs Kalesi, Picasso’nun doğduğu ev, Katedral meydanı ve piskoposluk Sarayı’nı görüyoruz. Sonrasında yaklaşık 1.5 saatlik bir yolculuk yapıp Granada’ya geliyor ve otelimize yerleşiyoruz. Rehberimizin tavsiyesi ile Akşam Yemeği için de serbest zaman kullanıp, günün yorgunluğunu atmak üzere tekrar otele dönüyoruz. Konaklamamız şehir merkezinde oldukça beğeni alan 4*Plus NH Collection Victoria Hotel’de. vb.. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

2.GÜN / 08 Ekim Pazar: GRANADA - ELHAMRA - SACROMONTE ÇİNGENE MAHALLESİ & ALBAICIN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası dünyaca ünlü "Elhamra Sarayı”na geçiyor ve gezmeye başlıyoruz.

 

b1-11.jpg

 

Muhteşem bir eser olan Elhamra Sarayı, Granada'ya yukarından bakan bir tepede, özellikle savunma amaçlı olarak, saray şeklinde yapılmıştır. Nasri Hanedanlığı'nın kale - şehri, İspanya'nın en çok ziyaret edilen anıtı, Elhamra Sarayı'nı geziyoruz. Cennet Bahçeleri, Generalife, Al casaba, 5. Carlos Sarayı ve Harem göreceğimiz yerler arasında.

 

 

Saray gezisi sonrası serbest öğle yemeğimiz için de vakit ayırdıktan sonra rehberimiz eşliğinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ve ardından Granada şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam isteyen konuklarımızla birlikte ekstra olarak Granada’nın olmazsa olmazı  “Sacromonte Çingene Mahallesi & Albaicin”e gidiyoruz. (45 Euro)

 

 

Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski Müslüman Mahallesi “Albaicin”de ki, Sacromonte Çingene Mahallesi'nde yeralan doğal mağaralarda, içecek ikramıyla birlikte yerel dansların sergilendiği Çingene Show'unu izliyoruz. Bu keyifli gece sonrası tekrar otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklamamız 4*NH Collection Victoria Hotel'de vb. OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

3.GÜN / 09 Ekim Pazartesi: GRANADA - CORDOBA - SEVİLLA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yaklaşık 2 saat 15 dk. mesafedeki, günümüzden 600 yıl önce Emevi Halifelerinin kullandığı "Halife Yolu" üzerinden, aynı yolları geçerek, Endülüs Emevi Devleti'nin başkenti Cordoba'ya geliyoruz.

 

2d85ee3f-01b2-4894-946e-5a845bf2ef21.jpg

Cordoba’nın avluları çiçeklerle süslü sokaklarında dolaşıp, 14.yy'da Kraliçe İsabel'in İspanya'yı yeniden fethiden sonra bu topraklardan zorla çıkartılan Yahudilere ait mahalle, Calahorra Kulesi ve Roma Köprüsü de göreceğimiz yerler arasında. Burada ayrıca Endülüs'ün en büyüğü olan "Mezquita Camisi" de (Cordoba Camisi) bizleri bekliyor. Gezimizi tamamlayıp 1.5 saat mesafede Sevilla’ya geçiyoruz. Sevilla'da ki otelimiz yine şehir merkezinde ve Endülüs ruhunu yansıtan 4* Hotel Sevilla Center'de vb.  OTEL DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

4.GÜN / 10 Ekim Salı: SEVİLLA - RONDA

Sabah kahvaltımızın ardından, İspanya ile özdeşleşen, o kırmızı elbiseli İspanyol çingenesi "Carmen"in şehri Sevilla’yı gezmeye başlıyoruz. Labirent şeklindeki kaybolunası sokakları, Ortaçağ'dan kalma manastırları ve kiliseleri eşliğinde gezip, Plaza Espana’yi hep birlikte keşfediyoruz.

 

 

Aynı zamanda renkli evleriyle ünlü Santa Cruz mahallesi, Murilla Parkı, Sevilla Katedrali, Müslüman krallar için inşa edilmiş Kraliyet sarayı Alcazar da panoramik olarak göreceğimiz köşeler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra serbest zaman.. İsteyen konuklarımızla birlikte ekstra olarak Sevilla’ya 130 km. uzaklıktaki Ronda şehrine gidiyoruz. (70 Euro) Ronda kayalıkların üzerine kurulmuş bir şehir. Doğal kaya oluşumlarıyla ziyaretçilerini adeta kendine hayran bırakıyor.