ALTIN ÜÇGEN, HİNDİSTAN

Hindistan

Odalar

4344.69 USDKişi Başı Fiyat

Hindistan’ın kuzeyinde yer alan üç kadim şehir Delhi, Agra ve Jaipur, “Altın Üçgen” olarak isimlendiriliyor.  

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan önemli kültürel sit alanları, kendine özgü yaşantısı ve coğrafyası ile dikkat çeken bölgeyi, “Işık Demeti” anlamına gelen “Diwali” festivalinde fotoğraflamak için yola düşeceğiz.

En Az Katılımcı Sayısı: 14

Tur Hakkında

ÇOK ÖZEL FOTOĞRAF TURU

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Gezi Rotamız

12 Kasım – Delhi 

06:30’da Delhi Indra Gandhi Uluslararası Havaalanı’nda buluşarak fotoğraf gezimize başlıyoruz.

( Uçuş ve havaalanındaki yoğunluğa göre 07:00 olabilir)

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan iki başyapıt Hümayun Türbesi ve Kutub Minar, Hindistan’ın en büyük ve ihtişamlı camilerinden Cuma Camii (Jama Masjid), Hindistan Kapısı, Başkanlık Sarayı ve Parlamento Binası, Delhi kentinin önde gelen Sikh ibadethanelerinden Gurudwara Bangla Sahib, tüm Bahai Mabetleri gibi din veya başka bir niteliğe bakılmaksızın herkese açık olan Lotus(Nilüfer) Mabedi, ülkeye ve kente merhaba diyeceğimiz günün duraklarını oluşturacak.

Günümüzün devamında Yeni Delhi’de yerel hayata konuk olarak Diwali kutlamalarına dahil olacağız.

 

13 Kasım – Delhi/Jaipur 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 5 saat sürecek(310km.) bir araç yolculuğu ile Jaipur’a varacağız. Otelimize yerleşip kısa bir mola verdikten sonra Birla ailesi tarafından Hindistan’ın farklı yerlerinde inşa edilen pek çok Birla Mandir’den biri olan Hindu Tapınağı, Birla Mandir Jaipur’u ziyaret edecek ve renkli sokaklarda kadrajlarımızı arayacağız.

 

14 Kasım – Jaipur 

Kahvaltının ardından, sanatsal yapılarıyla tanınan ve yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Racastan Tepesi Kalelerinden olan Amber Kalesi’ne gideceğiz. Fil ya da jeep kullanılarak gerçekleşecek bu yolculuğumuzdaki  etkileyici manzaraların ardından şehir merkezine döneceğiz. Jaipur Eyaleti yöneticilerinin kraliyet ikametgahı Şehir Sarayı(City Palace) ile yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve bir açık hava astronomik gözlemevi olan Jantar Mantar duraklarının ardından kentin canlı çarşısında günün son ışıklarını uğurlayacağız.

 

15 Kasım – Jaipur/Agra 

Erkenden otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 260 km uzakta bulunan Agra’ya doğru yola çıkacağız. Yolumuzun üzerinde Abhaneri köyünde yer alan Hindistan’daki en derin ve en büyük basamaklı kuyulardan biri olan Chand Baori ilk fotoğraf durağımız olacak. Ardından Babür İmparatorluğu’na başkent olmuş ve Babür şehir planlamasından etkileyici izler taşıyan Fatehpur Sikri (Zafer Şehri) içerisinde fotoğraf çekmeye devam edeceğiz. Günümüzün son fotoğraf molası,  önemli bir Babür Kalesi olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Agra Kalesi’nde olacak.

 

16 Kasım – Agra/Delhi 

Günün ilk ışıklarında Babür imparatoru Şah Cihan’ın emriyle yaptırılan, Hindistan’daki Müslüman sanatının mücevheri olarak kabul gören ve evrensel bir şaheser kabul edilen Taj Mahal’i ziyaret edeceğiz. Ardından 210km uzakta olan Delhi’ye döneceğiz. Delhi’nin en eski ve en işlek pazarlarından olan Chandni Chowk’ta Rikşa yolculuğu yapacak, Kinnari pazarı ve Paranthe wali Gali gibi yerel pazarları yaşayacağız.

 

17 Kasım – Delhi 

Sabahın erken saatlerinde Delhi Indra Gandhi Uluslararası Havaalanı’na yapılacak transfer ile fotoğraf gezimiz sona erecek.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Fotoğraf danışmanlığı
Profesyonel rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası
5 gece 5 yıldızlı otellerde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklamalar
Programda belirtilen tüm alanlara giriş ücreti
Programda belirtilen tüm transferler ve yolculuklar
Araç içerisinde her gün her katılımcı için bir şişe su

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

İstanbul-Delhi uçak bileti
Hindistan Vizesi
Yurtdışı Çıkış Harcı
Öğle Yemekleri ve İçecekler

Buluşma Yeri ve Saati

Delhi Indra Gandhi Uluslararası Havaalanı

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışında kullanıma açık olup olmadığını servis aldığınız GSM operatöründen kontrol ediniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız.

Gezi tarihinden önce sizlerle paylaşacağımız bilgiler doğrultusunda valizinizi hazırlayabilirsiniz. 

Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

Vize İşlemleri

Gerekli vize dökümanları acentemiz tarafından sağlanacaktır. 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmayan ya da kendisine ait farklı bir ülkenin pasaportunu kullanarak seyahat edecek  misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan acentemiz sorumlu olmayacaktır.

Uyarılar:

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.